آدرس: تهران، پاسداران، ساقدوش، نبش رحمانیان غربی پلاک 6 ساختمان ریحان، واحد 18 طبقه 3 | 02122303360

لیفت صورت با ژل

لیفت صورت با ژل روشی مطمئن و آسان برای جوان‌سازی پوست، زیبایی بیشتر و افزایش اعتماد به نفس است. همه اشخاص با افزایش و بالا رفتن سن دچار افتادگی پوست صورت، گود شدن زیر چشم، افتادگی پلک، افزایش چین و چروک در پیشانی، خطوط دور چشم و خطوط خط خنده می‌شوند. این در حالی است که این اتفاقات برای همه در یک سن رخ نمی‌دهد و در واقع هر فردی در سن متفاوتی آن‌ها را تجربه می‌کند. بسیاری به دلایل موروثی، رژیم غذایی ناسالم، سیگار کشیدن و غیره در سنین پایین‌تری دچار افتادگی پوست و صورت می‌شوند و این مسئله باعث بیشتر نشان دادن سن آن‌ها می‌شود. از طرفی افراد فراوانی هم به دلیل کاهش وزن زیاد و لاغر شدن ناگهانی صورت دچار مشکلات مذکور می‌شوند. پس از مواجهه با این مسئله عده‌ای به سراغ خرید کرم‌های گران قیمتی می‌روند که در اغلب موارد نتیجه‌ای هم ندارند. می‌توان گفت لیفت صورت با ژل به دلیل پر کردن چین و چروک‌های صورت بهترین راهکار برای جوان‌سازی و از بین بردن افتادگی پوست به حساب می‌آید. در نتیجه ادامه این مطلب را به بررسی هر آنچه در مورد لیفت صورت با ژل باید بدانیم، اختصاص داده‌ایم.

ژل لیفتینگ چیست؟

ژل لیفتینگ یا لیفت صورت با ژل یکی از جدیدترین روش‌های جوان‌سازی و رفع افتادگی صورت به حساب می‌آید که از طریق تزریق ژل انجام می‌شود. ژل یا فیلر تشکیل شده از مواد خاصی است که پزشکان و متخصصین با کمک آن‌ها به پر کردن چین و چروک‌ها یا خطوط صورت می‌پردازند. بسیاری از افراد برای به دست آوردن این هدف و رفع خطوط یا افتادگی صورت به سراغ روش‌هایی نظیر جراحی می‌روند. این گونه روش‌ها به بیهوشی نیاز دارند و از طرفی به عنوان شیوه‌ای تهاجمی به حساب می‌آیند که به‌طبع دارای دوره نقاهت طولانی مدت یا عوارض خطرناک هستند. در مقابل روش لیفت صورت با ژل یا فیلر به عنوان روشی غیرتهاجمی است که به بیهوشی نیازی ندارد و در اغلب موارد تنها بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد و بلافاصله می‌توان نتایج را مشاهده کرد. از این رو می‌توان گفت لیفت با ژل بهترین شیوه محسوب می‌شود.

نواحی تزریق ژل برای لیفت صورت

افتادگی و خطوط عمیق در نواحی مختلفی از پوست صورت ظاهر می‌شوند. برای مثال خط خنده یا خط غم و چین و چروک‌های اطراف چشم از رایج‌ترین آن‌ها به حساب می‌آید. همچنین افتادگی می‌تواند در پلک، گونه و حتی فک رخ بدهد. از این رو لیفت صورت با ژل هم در قسمت‌های مختلفی انجام می‌شود. البته به طور معمول ژل لیفتینگ به دو صورت ۵ نقطه‌ای و ۸ نقطه‌ای است. تزریق ژل برای لیفت صورت به شکل ۸ نقطه‌ای شامل تزریق در این نقاط می‌شود:

◽ خط خنده
◽ خط بغض (ماریونت) یا گوشه‌های لب
◽ خط فک
◽ فک تحتانی
◽ گونه
◽ لپ‌ها
◽ فاصله میان لب و بینی
◽ صورت میانی
در نتیجه در روش لیفت ۸ نقطه‌ای به وسیله تزریق ژل و فیلر لیفت گونه با ژل هم رخ می‌دهد که موجب افزایش جوانی و زیبایی چهره فرد می‌شود. همچنین لیفت ۵ نقطه‌ای صورت با ژل شامل تزریق در این نواحی است:

◽ اطراف چشم
◽ گونه
◽ خط خنده
◽ خط بغض یا ماریونت
◽ خط اشکی
این نقاط اصلی‌ترین نقاطی هستند که در اغلب افراد با بالا رفتن سن دچار شل شدن و افتادگی می‌شوند و به‌طبع جوان‌سازی و لیفت آن‌ها هم بیشترین تأثیر را در چهره خواهد داشت. همچنین از آنجایی که این گونه تزریق و لیفت تحت نظر پزشک متخصص کلینیک زیبایی نو به نو انجام می‌شود، حجم، میزان و روش تزریق ژل کاملاً کنترل شده و حرفه‌ای خواهد بود تا در نهایت طبیعی‌ترین نتیجه را برای زیباجویان به ارمغان بیاورد.

بهترین ژل برای لیفت صورت

امروزه مارک یا برندهای فراوانی برای ژل یا فیلر وجود دارد که هر یک در زمینه‌های مختلف زاویه‌سازی فک، از بین بردن خط خنده، برجسته کردن لب و لیفت صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند و به‌طبع دارای درجه‌های کیفی مختلفی هم هستند. از این رو اغلب مراجعه کنندگانی که به سلامتی خود و کیفیت مواد مورد استفاده اهمیت می‌دهند، به دنبال آشنایی با بهترین ژل برای لیفت صورت هستند. به طور کلی اکثر کلینیک‌ها و مراکز معتبر برای تزریق ژل یا فیلر به صورت برای اهداف گوناگون از ژل‌های ژوویدرم (Juvedeerm)، رستیلن (Restylane)، رادیس(Radiesse)، اسکالپترا (Sculptra) و ریوانس استفاده می‌کنند که حاوی کلاژن (Collagen)، اسید هیالورنیک (Hyaluronic Acid) و یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم (Hydroxyapatite Calcium) هستند. البته در میان موارد مذکور ژل‌ها یا فیلرهای حاوی اسید هیالورنیک یا همان ژل‌های ژوویدرم، رستیلن و رادیس با استقبال بیشتری مواجه هستند و انواع چین و چروک یا خطوط عمیق و نیمه عمیق را به خوبی پر می‌کنند. ضمناً بسیاری از کلینیک‌های زیبایی از ژل‌های دیگری نظیر استایلج (Stylage)، رووفیل (Revofil)، پروفایلو (Profhilo) و تئوسیال (Teosyal) برای لیفت صورت با ژل استفاده می‌کنند.

اسید هیالورنیک چیست؟

اسید هیالورنیک یا هیالورنیک اسید ماده‌ای است که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و کمبود آن به مشکلات پوستی نظیر شل شدن، ایجاد چین و چروک، افتادگی و به اصطلاح پیری پوست منتهی می‌شود. به همین علت اغلب ژل یا فیلرهای رایج نظیر ژوویدرم و رستیلن که در راستای لیفت صورت با ژل یا پر کردن چین و چروک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، حاوی اسید هیالورنیک هستند. وجود این ماده در ژل یا فیلر لیفت صورت باعث کلاژن‌سازی، آبرسانی، لطافت و نرمی پوست می‌شود. همچنین خاصیت پرکنندگی و حجم‌دهی این ماده در ترکیب ژل لیفت می‌تواند خطوط صورت نظیر خط خنده را پر کند و با صاف و یکدست کردن پوست به لیفت و جوان شدن آن منجر شود. البته با این حال در هنگام تزریق و استفاده برای لیفت صورت به تخصص و تجربه بالایی در پیدا کردن نقاط دقیق تزریق و‌ میزان تزریق نیاز است تا در نهایت نتیجه کار طبیعی باشد. به همین دلیل تزریق ژل و فیلر یا لیفت صورت با ژل در مراکز تخصصی نظیر کلینیک زیبایی نو به نو انتخاب مطلوبی خواهد بود.

ماندگاری لیفت صورت با ژل

از آنجایی که فیلر یا ژل حاوی مواد طبیعی نظیر هیالورنیک اسید است که با هر بار تزریق حدود ۲۰ درصد آن جذب صورت و جوان‌سازی پوست به صورت طولانی مدت می‌شود،‌ می‌توان گفت ماندگاری لیفت صورت با ژل هم به‌طبع زیاد دارد. مجموعاً میزان ماندگاری ژل صورت در اغلب افراد حداقل ۶ ماه و حداکثر ۲۴ ماه است و گاهی وابسته به پوست شخص ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت. به طور کلی میزان دقیق آن به عواملی نظیر مارک ژل یا فیلر، نواحی تزریق، میزان تزریق، کیفیت کار، رعایت مراقبت‌های لازم، جنس پوست و سایر موارد مشابه بستگی دارد. برای مثال ژل ژوویدرم ۱۲ الی ۲۴ ماه ماندگاری خواهد داشت. البته در کل خواص کلاژن‌سازی و لطافت پوست که توسط این تزریق ایجاد می‌شود، دوام بیشتری دارد.

مزایای لیفت صورت با ژل

◽ لیفت صورت با ژل باعث زیبایی و جوانی بیشتر و به‌طبع اعتماد به نفس و حس بهتری می‌شود.
◽ لطافت و نرمی پوست افزایش خواهد یافت.
◽ از بین رفتن چین و چروک یا خطوط صورت با پر کردن آن‌ها توسط ژل موجب جوان‌سازی واقعی پوست می‌شود.
◽ لیفت صورت با ژل در کلینیک زیبایی نو به نو بی‌خطرترین روش لیفت صورت است.
◽ این روش از ماندگاری مناسب به همراه نتایج فوری برخوردار می‌باشد.
◽ امکان تزریق به میزان دلخواه و کنترل میزان تزریق ژل و فیلر وجود دارد.
◽ متخصصین در این روش از مواد باکیفیت و طبیعی استفاده می‌کنند.
◽ پس از مدتی به آسانی امکان انجام مجدد وجود خواهد داشت.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا ژل؟

با توجه به اینکه لیفت صورت و جوان‌سازی پوست در میان خانم‌ها و آقایان بسیاری از گذشته تا کنون محبوبیت داشته است، روش‌های گوناگونی هم برای انجام آن ابداع شده‌اند که علاوه بر لیفت صورت با ژل، می‌توان لیفت با نخ را هم معرفی کرد. اغلب افراد در میان دو راهی این روش‌ها قرار می‌گیرند و به دنبال انتخاب بهترین از میان آن‌ها هستند. مجموعاً از آنجایی که استفاده از نخ ریسک خارج شدن آن را به همراه دارد و از طرفی بیشتر برای افرادی با سنین بالا و افتادگی شدید پوست پیشنهاد می‌شود، می‌توان گفت لیفت صورت با ژل و فیلر می‌تواند انتخاب بهتری نسبت به آن باشد.

با ما در تماس باشید

آدرس: تهران، پاسداران، ساقدوش، نبش رحمانیان غربی، پلاک 6، ساختمان ریحان، واحد 18 طبقه 3