آدرس: تهران، پاسداران، ساقدوش، نبش رحمانیان غربی پلاک 6 ساختمان ریحان، واحد 18 طبقه 3 | 02122303360

مزونیدلینگ چیست؟

این روزها که زیبایی واقعی در طبیعی و یا به اصطلاح نچرال (Natural) بودن چهره و موها تعریف می‌شود، داشتن مو و پوستی سالم، زیبا و جوان یکی از اصول اولیه برای دستیابی به این هدف است. روش‌های گوناگونی برای جوان‌سازی، انجام فیشیال و رفع ضایعات پوستی وجود دارد که مزونیدلینگ (Meso-needling) را می‌توان به عنوان یکی از اصلی‌ترین آن‌ها معرفی کرد. به طور خلاصه در پاسخ به مزونیدلینگ چیست، باید گفت روشی برای تقویت پوست و یا مو است که از طریق آن می‌توان با تحریک پوست و مو با تجهیزات پیشرفته و سوزن زدن به رفع بسیاری از مشکلات آزاردهنده پرداخت و در نهایت لطافت، نرمی و زیبایی بیشتری را تجربه کرد. این تکنیک توسط افراد متخصص به کمک مواد تقویتی در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. همچنین علی‌رغم مزایای مهمی که برای افراد به همراه دارد، پیشنهاد می‌شود متقاضیان پیش از اقدام به انجام مزونیدلینگ صورت یا مو با کلیه ویژگی‌ها و جوانب مختلف آن آشنا باشند. در نتیجه تمامی اطلاعات لازم در خصوص مزونیدلینگ را در ادامه ذکر کرده‌ایم.

چگونگی انجام مزونیدلینگ

برای انجام مزونیدلینگ در ابتدا پزشک یا تکنسین متخصص بی‌حسی موضعی را اعمال خواهد کرد تا میزان احساس درد بیماران به حداقل ممکن کاهش یابد یا به طور کلی دردی حس نکنند. سپس با کمک سوزن زدن خراش‌های بسیار ریزی بر روی پوست ایجاد شده و کوکتل‌ها یا مواد تقویتی وارد پوست می‌شوند. به عبارتی، مزونیدلینگ ترکیبی از کلمه مزو (Meso) به معنای میانی به منظور لایه میانی پوست و کلمه نیدلینگ (Needling) به معنای سوزن زدن است. در نتیجه در این روش فیشیال با کمک سوزن‌های نازک خراش‌های کوچکی بر روی لایه میانی پوست اعمال می‌شود. با این فیشیال علاوه بر اعمال ویتامین و مواد تقویتی بر روی پوست، پوست سر یا صورت تحریک شده و این امر باعث کلاژن‌سازی و همچنین جذب بهتر مواد خواهد شد.

مزونیدلینگ مو

مزونیدلینگ و مزوتراپی مو از روش‌های پرطرفدار برای رفع مشکلات مو نظیر ریزش، کم پشتی، آلوپسی و غیره به شمار می‌روند. برخلاف بعضی از روش‌های دیگر نظیر استفاده از محصولات یا مواد خاصی که بر روی سطح پوست سر اعمال می‌شوند، در مزونیدلینگ مواد مغذی یا کوکتل‌ها مستقیماً بر لایه میانی پوست اعمال خواهند شد. به عبارتی می‌توان از مزونیدلینگ مو به عنوان روشی مشابه یا بر پایه مزوتراپی مو یاد کرد. در روش مزوتراپی مواد مغذی با کمک سوزن به لایه میانی تزریق می‌شوند اما در روش مزونیدلینگ معمولاً متخصصین با کمک دستگاه مخصوص بر پوست خراش‌های ریزی اعمال کرده و سپس همان مواد را اعمال می‌کنند. این خراش‌ها موجب فعال شدن سیستم ایمنی و به‌طبع تلاش بدن برای بهبود پوست و موی سر می‌شود که در نهایت به درمان ریزش منتهی خواهد شد. همچنین برای انجام این تکنیک درمان ریزش مو به چند جلسه کوتاه نیاز است تا امکان ایجاد بهترین نتایج فراهم شود.

فواید مزونیدلینگ مو

◽ مزونیدلینگ باعث توقف ریزش مو خواهد شد.
◽ این روش غیرتهاجمی بوده و به بستری شدن یا بیهوشی نیازی ندارد.
◽ مزونیدلینگ مو فولیکول‌ها را تحریک می‌کند و به رویش مجدد موها منتهی می‌شود.
◽ مراجعه کنندگان کلینیک زیبایی نو به نو به دلیل استفاده از بی‌حسی موضعی دردی حس نخواهند کرد.
◽ مزونیدلینگ مو موجب تقویت فولیکول‌ها می‌شود.
◽ دوره نقاهت خاصی ندارد و فرد می‌تواند به امور روزمره خود بپردازد.
◽ این روش در مقایسه با سایر روش‌ها از جمله روش‌های تهاجمی دارای هزینه‌ای به صرفه‌تر است.
◽ با پرپشت کردن موهای سر باعث زیبایی بیشتر و بازگشت اعتماد به نفس می‌شود.
◽ مزونیدلینگ باعث افزایش گردش خون در پوست سر خواهد شد.

عوارض مزونیدلینگ مو

به طور کلی اکثر خدمات زیبایی و درمانی کلینیک‌ها دارای حساسیت بالایی هستند. در روش مزونیدلینگ هم به دلیل استفاده از سوزن بر پوست سر حساسیت زیادی وجود دارد که به‌طبع به مهارت و تجربه زیادی هم نیاز دارد. از این رو افراد برای به حداقل رساندن عوارض مزونیدلینگ و مزوتراپی مو باید به مراکز معتبر از جمله کلینیک زیبایی نو به نو مراجعه کنند که با رعایت نکات بهداشتی احتمال مشکلاتی نظیر عفونت و زخم را به حداقل ممکن می‌رسانند. همچنین در هر صورت احتمال بالایی در خصوص ایجاد التهاب، قرمزی، سوزش و خارش در پوست سر وجود دارد که به دلیل استفاده از سوزن طبیعی است.

فاصله جلسات مزونیدلینگ مو

همان‌طور که اشاره کردیم، برای به دست آوردن بهترین نتیجه از مزونیدلینگ و مزوتراپی مو به چند جلسه نیاز است. به طور معمول پزشک متخصص نمی‌تواند کلیه مواد تقویتی یا کوکتل را تنها در یک جلسه بر روی پوست سر اعمال کند و به انجام مجدد نیاز خواهد بود. با این حال نباید درمان را با فواصل کوتاه انجام داد و باید حد استاندارد را در فاصله جلسات مزونیدلینگ مو رعایت نمود. اکثر افراد وابسته به شرایط پوست و موی خود به حدود ۴ الی ۱۰ جلسه با فاصله ۴ الی ۶ هفته نیاز دارند. در ضمن هر یک از این جلسات حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه زمان می‌برند.

مزونیدلینگ صورت

مزونیدلینگ صورت پرطرفدارترین کاربرد مزونیدلینگ و فیشیال به حساب می‌آید و انجام این کار هم مشابه تکنیک مورد استفاده برای مو است. پزشک متخصص با استفاده از سوزن و تجهیزات ویژه بر روی پوست صورت خراش‌های بسیار ریزی ایجاد می‌کند. از این طریق پوست را در ابتدا با سوزن تحریک کرده و سپس با کوکتل‌هایی که ترکیبی از مواد مغذی و ویتامین هستند، تغذیه می‌کنند. ایجاد این خراش‌های ریز نه تنها باعث آسیب نخواهد شد، بلکه باعث تحریک پوست برای کلاژن‌سازی و افزایش گردش خون می‌شود. در نهایت کلیه این موارد پوستی درخشان و زیبا را رقم می‌زنند. همچنین تعدادی از کاربردها به این صورت است:

◽ مزونیدلینگ برای جای جوش
◽ مزونیدلینگ برای لک صورت
◽ مزونیدلینگ دور چشم
◽ مزونیدلینگ برای درمان زخم و جای بخیه
البته با این وجود افرادی که دارای جوش یا آکنه تازه، تبخال، دیابت، آلرژی، ضایعات التهابی و بیماری‌های نئوپلاستیک هستند، باید از این نوع فیشیال دوری کنند.

فواید مزونیدلینگ صورت

◽ کلاژن‌سازی توسط مزونیدلینگ به سفت شدن پوست منتهی می‌شود.
◽ کم آبی و خشکی پوست را از بین می‌برد.
◽ این تکنیک موجب یکدست و شفاف شدن پوست می‌شود.
◽ روشی مناسب برای از بین بردن خطوط یا چین و چروک‌های کم عمق است.
◽ کدری و تیرگی پوست به خصوص در قسمت زیر چشم را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.
◽ جای جوش و زخم را از بین برده و موجب اعتماد به نفس بیشتر با پوستی بهتر می‌شود.
◽ نسبت به بسیاری از روش‌های دیگر جوان‌سازی پوست و رفع افتادگی، از جمله جراحی، ایمن‌تر است.
◽ مراکز قابل اعتمادی نظیر کلینیک زیبایی نو به نو این خدمات را پوشش داده‌اند.

با ما در تماس باشید

آدرس: تهران، پاسداران، ساقدوش، نبش رحمانیان غربی، پلاک 6، ساختمان ریحان، واحد 18 طبقه 3