آدرس: تهران، پاسداران، ساقدوش، نبش رحمانیان غربی پلاک 6 ساختمان ریحان، واحد 18 طبقه 3 | 02122303360

نکات تکمیلی در مورد فیلر بینی

در زندگی امروزه با پیشرفت صنعت زیبایی دیگر کمتر کسی برای فرم‌دهی یا تغییر فرم چهره به سراغ روش‌های تهاجمی و خطرناک می‌رود. از گذشته تاکنون تغییر فرم بینی و زیباتر کردن آن از عواملی بوده است که افراد مختلف چه خانم‌ها و چه آقایان علاقمند به انجام آن بوده‌اند. از آنجایی که جراحی بینی به خصوص زمانی که بحث تغییر جزئی شکل بینی در میان است، روشی پرخطر، گران قیمت و تهاجمی به حساب می‌آید، روش‌های جدید و بهتری در حال جایگزین شدن آن هستند. فیلر بینی یکی از این بهترین روش‌ها به حساب می‌آید که البته انجام دادن آن برای همه افراد با فرم‌ها و اشکال مختلف بینی مناسب نیست. به این ترتیب در ادامه در کنار بررسی ویژگی‌ها و مزایای فیلر بینی، به سؤال فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است، پاسخ خواهیم داد.

فیلر بینی چیست؟

فیلر بینی نوعی روش غیرتهاجمی و بدون جراحی برای تغییر فرم، حالت و شکل بینی است. در این شیوه درمان زیبایی پزشک متخصص با استفاده از تزریق مواد پرکننده نظیر ژل‌های مخصوص به بینی فرم می‌دهد و به رفع مشکلاتی نظیر قرینه نبودن آن می‌پردازد. البته تزریق فیلر به بینی درست مانند تزریق به هر ناحیه دیگر بدن از جمله لب، دائمی نخواهد بود‌. این مسئله باعث می‌شود که پس از مدت مشخصی بینی به حالت قبلی برگردد و شخص در صورت تمایل تزریق مجدد انجام دهد. همچنین از آنجایی که تزریق فیلر و ژل به صورت اصطلاحاً سرپایی انجام می‌شود و برخلاف جراحی به بیهوشی نیازی ندارد، طرفداران روزافزونی را جذب می‌کند. این افراد پیش از اقدام به دریافت خدمات تزریق فیلر در مراکز تخصصی نظیر کلینیک زیبایی نو به نو باید با خصوصیات این روش از جمله کاربرد، مزایا و عوارض آشنا شوند و سپس در صورت مناسب بودن برای آن‌ها به شروع درمان اقدام کنند.

کاربرد

آشنایی با عملکرد و کاربرد فیلر بینی باعث می‌شود که افراد بتوانند در خصوص مناسب بودن و انتخاب آن تصمیم‌گیری بهتری را رقم بزنند. به طور کلی این روش در جاهایی کاربرد دارد که متقاضی به دنبال به دست آوردن یک نتیجه کاملاً طبیعی باشد و یا قصد رفع نواقص بینی را دارد. برای مثال زمانی که در بینی شخص نوعی فرورفتگی یا برآمدگی وجود داشته باشد که موجب ظاهر غیرعادی آن شود، تزریق فیلر کمک می‌کند تا با پر کردن نواحی مربوطه این نواقص از بین بروند. در نتیجه این روش با توجه به هدف متقاضی و نوع بینی فرد می‌تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد و برای افراد بسیاری جایگزین بهتری برای جراحی پرخطر باشد.

آیا فیلر بینی را کوچک میکند؟

در مجموع نمی‌توان گفت که با تزریق ژل یا فیلر امکان کوچک کردن بینی وجود دارد چراکه فیلر یا ژل‌ها نوعی مواد پرکننده هستند و بیشتر برای تغییر دادن حالت بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود اینکه بسیاری از افراد در انجام درمان‌ها و جراحی‌های بینی به دنبال تغییر اندازه و کوچک کردن می‌باشند، در واقع با یک جلسه مشاوره متوجه می‌شوند که اگر فرم یا نواقص بینی آن‌ها برطرف شود، نیازی به کوچک کردن آن نخواهد بود. برای مثال دارای نوک بینی افتاده یا وجود یک قوز در پل بینی هستند که با کمک فیلر بینی می‌توان این نواقص را رفع کرده و ظاهر زیباتری را ایجاد کرد. از طرفی زیبا کردن فرم بینی از این طریق باعث می‌شود که با وجود عدم تغییر اندازه و کوچک کردن، با خطای دید کوچکتر به نظر برسد.

فیلر بینی برای بینی گوشتی

از آنجایی که اغلب بینی‌های گوشی دارای اندازه به نسبت بزرگی هستند و تزریق فیلر یا ژل‌های پرکننده هم می‌تواند به بزرگتر شدن آن‌ها منتهی شود، معمولاً فیلر بینی برای این نوع پیشنهاد نمی‌شود. البته این مسئله به موارد مختلفی بستگی دارد. برای مثال فرم و شکل بینی گوشتی شخص تعیین می‌کند که آیا پزشک متخصص می‌تواند با تزریق فیلر موجب کوچکتر به نظر رسیدن آن شود یا خیر. همچنین مهارت پزشک در این راستا دارای اهمیت بسیاری است. پزشکان متخصص کلینیک زیبایی نو به نو با بهره‌گیری از تجربه و مهارت زیاد می‌توانند ظاهر انواع بینی از جمله نوع گوشتی را بهبود بخشند.

فیلر بینی برای بینی استخوانی

فیلر بینی برای بینی استخوانی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افراد با این شکل بینی به حساب می‌آید. در واقع برای اغلب این اشخاص انتخاب بسیار بهتری نسبت به جراحی به شمار می‌رود. اگرچه پزشک نمی‌تواند با این درمان باعث کوچک شدن بینی استخوانی شود اما با اصلاح فرم و لیفت نوک بینی می‌تواند به زیبایی بیشتر منجر شود. در بسیاری از درمان‌ها وابسته به نوع بینی مراجعه کننده ظرافت و دقت تزریق فیلر یا ژل باعث می‌شود تا حتی در نهایت پس از رفع ورم نتیجه آن مشابه نتیجه جراحی بینی به نظر برسد. البته متقاضیان برای کسب اطمینان نسبت به اینکه آیا با بینی استخوانی می‌توانند فیلر بینی انجام دهند یا خیر، باید پیش متخصص معاینه شوند.

مزایا

◽ فیلر بینی کم‌عارضه‌ترین روش برای اصلاح فرم بینی است.
◽ این روش نسبت به سایر روش‌ها از جمله جراحی هزینه بسیار کمتری دارد.
◽ دوره نقاهت بسیار کوتاهی خواهد داشت و در واقع مراجعه کنندگان پس از تزریق فیلر می‌توانند به زندگی روزمره بازگردند.
◽ تزریق ژل و فیلر به بیهوشی نیازی ندارد.
◽ این تکنیک اصلاح و تغییر فرم بینی از نوع غیرتهاجمی بوده و تنها با کمک سوزن بسیار نازک انجام می‌شود.
◽ با فیلر بینی امکان لیفت کردن نوک بینی وجود دارد.
◽ به راحتی می‌توان از داشتن بینی متقارن و قرینه لذت برد.
◽ در صورت عدم رضایت از نوع تزریق فیلر بازگرداندن آن امکان‌پذیر است.
◽ این روش باعث ایجاد زخم، جای بخیه و سایر موارد مشابه نمی‌شود.

کاندیداهای مناسب برای فیلر بینی

اگرچه فیلر بینی دارای مزایای بسیاری است و در مجموع نسبت به جراحی روش بهتری محسوب می‌شود، اما متأسفانه انجام آن برای همه افراد مناسب نیست. به طور خلاصه برای افرادی که از جراحی می‌ترسند، شرایط جسمی لازم را برای بیهوشی جراحی ندارند و یا حتی علاقه‌ای به ریسک کردن یا انجام عمل ندارند، تزریق فیلر در کلینیک زیبایی نو به نو بهترین انتخاب خواهد بود. در پاسخ به فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است، می‌توان این دسته افراد را نام برد:

◽ خواستار هزینه کمتر: افرادی که می‌خواهند هزینه کمتری را به فرم‌دهی بینی اختصاص دهند.
◽ دارای بینی با فرم غیرعادی: این روش به اشخاصی که دارای فرورفتگی یا برآمدگی غیرعادی در بینی هستند، در رفع مشکل کمک شایانی می‌کند.
◽ پل بینی تخت یا صاف: افرادی که دارای بینی با شکل تخت و صاف یا به اصطلاح کوبیده شده هستند، با تزریق ژل و فیلر می‌توانند به آن فرم دهند.
◽ بینی‌های کوچک: مواد پرکننده و ژل برای افرادی که دارای بینی بیش از حد کوچکی هستند، در اصلاح فرم کمک می‌کند.
◽ قرینه نبودن بینی: فیلر بینی برای کسانی که دارای بینی غیرمتقارن هستند، بهترین گزینه خواهد بود.
◽ افتادگی و پیری بینی: افزایش سن موجب چروک شدن پوست و افتادگی نوک بینی می‌شود که با فیلر قابل حل است. همچنین بعضی از افراد به صورت مادرزادی دارای نوک بینی افتاده هستند و این روش برای آن‌ها هم مناسب است.
◽ علاقمند به فرم طبیعی: فیلر بینی در کلینیک زیبایی نو به نو با ظرافت بسیاری انجام می‌شود. در نتیجه انتخاب مناسبی برای افراد علاقمند به فرم‌های طبیعی است.

با ما در تماس باشید

آدرس: تهران، پاسداران، ساقدوش، نبش رحمانیان غربی، پلاک 6، ساختمان ریحان، واحد 18 طبقه 3